Mavioje

Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

3.031

Stilex Jel Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Güncel fiyatı ne kadar? Kullananların yorumları ve yan etkileri gibi detayları bu makalemizden öğrenin.

Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Stilex Jel nedir? Ne İşe yarar? Kullanıcı yorumları gibi temel detayları bu makalemizden öğreneceksiniz. Stilex Jel Nedir? Sorusunun cevabını ayrıntılı ve net bir şekilde öğreneceksiniz. Stilex Jel krem olarak kullanılan bir üründür. Ancak Stilex Jel krem olarak ne işe yarıyor? Ne gibi durumları tedavi ediyor? Yan etkileri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bilmek önemlidir. Stilex Jel ciltte oluşan sorunları gidermeye yarayan bir kremdir. Deriyi korumada gerçekten etkin bir rol oynar.

Stilex Jel Mepiramin Maleat, Lidokin hidroklorür, ve Dekspantenol gibi etken sağlayıcı maddeler içerir. Stilex Jel o kadar çok etkilidir ki sorun olan bölgeye sürdüğünüz zaman o bölgede oluşan sinek ısırığı, alerjik durumları ortadan kaldırmaya başlar. Bunun yanında diğer cilt sorunlarında da tedavi edicidir. Yaz aylarında oluşan güneş yanıkları ve hafif oluşacak izleri de ortadan kaldırır.

Stilex Jel kullanılmadan önce kremin içerisinde bulunan ilaç kılavuzunu detaylı bir şekilde okumalısınız. Nasıl ne şekilde kullanacağınızı bilmek kremin etkisini artıracaktır. Mutlaka bu kremi kullanmadan önce doktorunuzdan detaylı bir bilgi alın ve ona göre kullanın. Doktor tavsiyesi ya da bilgisi olmadan kullanmayınız. Her krem aynı sonuçları vermeyebilir. Her cilt türü farklı olduğu için cildiye doktoruna gitmeden kullanmayınız.

Kremi az ve öz bir biçimde kullanmaya özen gösterin. Çok fazla kullanmak kremin etkisini artırmaz. Yeterli miktarda kullanırsanız kremin etkisini zamanla daha çabuk görürsünüz. Doktorunuza kullanım miktarını sorunuz ve ona göre kullanmaya gayret gösterin.

Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Stilex Jel nedir? sorusunun cevabını verdik. Peki Stilex Jel ne işe yarar? Bunun cevabını verelim. Stilex Jel piyasada satılan etkili kremlerden biridir. Günlük hayatımızın sorunlarından biri olan cilt sorunlarına içerdiği etkin maddeler sayesinde iyi bir çözüm olanağı sağlar. Deri üzerinde oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. cilt sorunlarında çok tercih edilen jellerden biridir.

Özellikle yaz aylarında böcek ısırmaları, sinek ısırmaları gibi durumlar alerjik etkilere neden olabilir. Bunun yanı sıra yazın yüzdükten sonra vücudunuzda oluşabilecek yanıklar içinde kullanılabilir. Cilt sorunlarında güvenle kullanabileceğiniz kremlerden olan Stilex Jel Ne İşe Yarar? Denilince hemen akla deri sorunlarını tedavi ettiği gelmektedir.

OKU  Keçi Sütünün Faydaları

Stilex Jel Hangi Durumlarda Kullanılır?

Stilex Jel yaz aylarında meydana gelen yanı izlerinde, böcek ısırmalarında, kaşıntı ve kurdeşen gibi ciltte rahatsız edici durumlarda kullanılır. Vücudunuzda hangi bölge çok etkilendiyse o bölgeye çok olmamak şartıyla Stilex Jel sürülür. Etkili bir krem olduğu için sürülen bölgeyi uyuşturur ve acılarınız dinmeye başlar. İşe yarıyor diye çok fazla da kullanmayın çok kullandıkça temel etkinliğin kaybetmeye başlar.

Stilex Jel Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Stilex Jeli kullananlardan ya da kullanmak isteyenlerden gelen sorulardan biri de bu kremin genital bölgede kullanılıp kullanmayacağıdır. Stilex Jel ciltte kuru bölgeye uygulanır. Islak bölgelerde kullanılmaz. Genital bölgenizde oluşan alerjik reaksiyonlar, kaşıntıların nedenleri farklı olabilir. Bu nedenleri bilmek önemlidir.

Stilex Jel deri bölgelerinde kullanılır. İltihaplı yaralarınız varsa bu jeli kesinlikle kullanmayın. Jeli gözünüzden uzak tutunuz. Stilex Jel ağız, kulak, burun ve anüs gibi bölgelere sürülmez ve buralarda oluşan cilt rahatsızlıklarında kullanılmaz. Doktor onayı olmadan kendi isteğinize göre bu jeli kullanmaktan kaçının. Bazı durumlarda istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir.

Stilex Jeli yaz mevsiminde sıklıkla kullanılan bir kremdir. Yazın böceklerin ısırdığı bölgeler kızarır ve belli bir süreden sonra acımaya başlar. Böcek ısırıklarına karşı bu kremi kullanmak en iyi çözümdür. Krem içerdiği etken maddeler sayesinde deri üzerinde hemen tedavi edici hale gelerek kızarıklığı ve kaşıntıyı ortadan kaldırır.

Ülkemizde cilt sorunlarından herkesin tercih ettiği bu ilacı reçetesiz şekilde eczanelerden satın alabilirsiniz. Çoğu eczanede satılan bu krem doktorlarında tavsiye ettiği kremlerin başında gelir. Krem hakkında doktorunuzdan bilgi almayı unutmayın.

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? sorularını öğrendikten sonra bu jeli nasıl kullanacağımızı öğrenelim. Stilex Jel nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını bilirsek istenmeyen yan etkilerden ve oluşabilecek tehlikeli durumlardan da korunmuş oluruz.

Bu kremin kullanım tarifleri oldukça fazladır. Youtube sitesine girdiğiniz zaman kullanım videoları birbirinden farklıdır. Bu videolara bakarak kullanmanızı önermiyoruz. Esas olan doktorun kullanım tavsiyesidir. Doktorunuz nasıl kullan diyorsa öyle kullanın. Kremin içerisinde bulunan prospektüsünü güzelce detaylı bir şekilde okuyun ve oradan yazanlara göre kullanımı tercih ediniz.

OKU  Süt Alerjisi: Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Her cilt yapısı aynı değildir. Ciltler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu kremi kullanırken mutlaka cilt tipinize göre doktorunuzun söylediğini dikkate alarak kullanın. Yoksa istenilen sonuçlara ulaşamazsınız.

İltihaplı yani açık bir yaranız varsa bu kremi kullanmayın. Bu krem kuru deri de kullanılır ve kullanım süresi 7 gündür. Kremi kullanırken beklenmedik sorunlar ortaya çıkarsa mutlaka doktora gidiniz. Sağlık ihmal etmeye gelmez.

Kremi alır almaz cildinize uygulamayın. Öncesinde krem kutusundan çıkan bilgi kağıdı olan prospektüs kağıdını okuyun ve tüm detaylarını gözden geçirin. Hassas ve yara görmüş ciltler için bu krem kullanımı uygun değildir. Islak veya yara gibi bölgelere kesinlikle bu kremi sürmeyiniz. 

Stilex jel Pişik için Kullanılır Mı

Stilex Jel kuru ciltlerde ve alerjik reaksiyonlarda etkilidir. Pişik kremi olarak bir etkisi olmadığından dolayı pişik için kullanılmaz. Islak dokulara sürülmediği için bebeklerinize de bu kremi sürmeyiniz. Bebeklerin hassas bölgelerinde istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Jeli bebeklerin gözlerine temas etmeyecek bir şekilde saklayınız.

Eğer bebeğinizin pişik sorunu varsa hametan krem,sudocrem ya da trosyd kremini kullanabilirsiniz.

Stilex Jel Yüze Sürülür Mü

Yüzünüzde kullanabilirsiniz. Fakat ağızınıza ve gözlerinizden uzak tutunuz. Bu jel yumuşak bölgelere uygulanmaz. Yüzünüzde açık yara yoksa hafif bir egzama durumu varsa bu kremi kullanabilirsiniz.

Kesinlikle ağız içine sürülmez. Açık yaralarda kana karışma durumu olduğu için bu kremi yaralarınıza sürmeyiniz. Yanıklarda, böcek sokmasında, cilt alerjisinde, cilt kaşıntısında bu jeli sürerek bu rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz.

Stilex Jel Yan Etkileri

Stilex Jel kullanılan bölgede hafif kaşıntı, kızarıklık veya şişlik; ciltte küçük kırmızı veya mor lekeler olursa mutlaka doktora gidiniz.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü; kurdeşen; kaşıntı; nefes almada zorluk; göğüste sıkışma; ağız, yüz, dudaklar veya dilin şişmesi); Stilex Krem kullanıldığı yerde morarma, yanma, ağrı veya kanama; Stilex Jel kullanıldığında şiddetli veya kalıcı kaşıntı, kızarıklık veya şişlik gibi durumlarda doktora gitmeyi asla ihmal etmeyin.
Stilex Jel Hamileler Kullanabilir Mi?

Stilex Nedir? Sorusunun cevabını detaylı öğrendik ancak bu kremi hamileler kullanabilir mi? Sorusunun cevabını henüz öğrenmedik. Stilex Jel hamileler tarafından çok kullanılmaz. Hamilelik durumunda ilaç ve kremlerden uzak durmak gerekir. (Doktorunuzun verdiği ve önerdiği kremler hariç) Eğer cildinizde bir sorun varsa bunu kremi kullanmak zorundaysanız kesinlikle doktorunuza sormadan kullanmayınız. Bu gibi kullanımlarda doktor onayı dikkate alınmalıdır.

OKU  Cihat Süvarioğlu Kimdir? Gönül Dağı Ramazan Nereli

Stilex Jel olası bir yan etkiye sahip olduğunda bundan bebek sağlığı da etkilenebilir. Bebeğinizin sağlığını ön plana alarak karar alınması gerekir.

Stilex Krem üzerinde yapılan araştırmalarda anne karnında bulunan bebeğe herhangi bir zarar verdiği saptanmamıştır.  Bunun yanı sıra  hamile kadınlar üzerinde yapılan yeterli çalışma ve klinik veri mevcut değildir. Ancak bu kremi doktorunuza sormadan kullanmayınız. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda gebelik / embriyonal / fetal gelişim / doğum ya da doğum sonrası gelişim gibi durumları nasıl etkilediğine dair yeterince çalışma verisi yoktur.

Kaynak:https://www.abdiibrahim.com.tr/Uploads/Product/prospektus/stilex/stilex-15-15-5-jel.pdf

Hamilelikte gerekli olmadıkça kremi kullanmayınız. 

Stilex Jel Fiyatı | 2021 Güncel Fiyatı

Stilex Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Sorularının cevaplarını öğrendik. Şimdi bu ilacın 2021 yılı güncel fiyatını öğrenelim. Stilex Jel 2021 yılında 17.67 ₺ fiyatıyla eczanelerde satılmaktadır. Yıl içerisinde değişen ekonomik şartlar ve enflasyon gibi durumlarla kremin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kasım Aralık gibi aylarda Stilex Jel’i eczanelerden KDV dahil 17.67 TL’ye satın alabilirsiniz.

Fiyatlar güncellendiğinde yine bu başlık altından bildireceğiz.

Stilex Jel Kullananlar

Stilex Jel Kullananlar bu kremi çok seviyor ve yaygın bir biçimde kullanıyor. Kimi kullanıcı kaşıntılarının gittiğini söylerken, kimileri kızarıklarının kaybolduğunu söylüyor. Tabii bu durumlar her cilde göre değişkenlik gösterebilir.

Alerji, kaşıntı ve sinek ısırıklarına iyi geldiğini söyleyen kullanıcılar kremi kullanabilirsiniz diyorlar.

Tatil bölgelerinde sıklıkla kullanılan bu krem bazı eczanelerde stoklu bir şekilde satılıyor. Alerjik cilt yapılı insanların tercih ettiği kremin başında geliyor.

Mavioje.com olarak bu yazımızda Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Gibi Soruların cevaplarını verdik. Aklınıza takılan ya da sormak istediklerinizi mutlaka yorum kısmından bizlere bildirin. Asla unutmayın doktor tavsiyesi olmadan ilaç ya da kremleri kullanmayın. Sağlıcakla Kalın…

Eğer mide ağrıması gibi rahatsızlığınız varsa aşağıdaki ilaç detaylarına göz atabilirsiniz.

Panto 40 Mg Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021