Mavioje

Minyon Gelinlerin Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

733
Minyon Gelinlerin Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

Düğün yeri ve tarihi belirlendikten sonra gelin adayları için en güzel süreç olan gelinlik seçimi süreci başlar. Gelinlik modelleri onlarca farklı forma sahipken bu deryanın içerisinde kaybolmamak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Vücut tipine göre gelinlik seçmek çoğu kadın için kurtarıcı olur. Binlerce farklı model içerisinden vücut tipinize uygun olanları değerlendirmeye alırsanız daha rahat seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber vücut tipinize göre hazırlanan gelinlikler hayal ettiğiniz o kusursuz görünüme ulaşmanızı da kolaylaştırır. Vücut tipi denildiği zaman armut, kum saati, elma, dikdörtgen, ters üçgen gibi vücut tipleri ön plana çıkar. Fakat bu vücut tiplerinden de öte boy uzunluğu gelinlik modeller için belirleyici olur. Minyon gelinlerin uzun boylu gelinlere nazaran daha farklı modellere yönelmesi gerekir. Peki, minyon gelinler gelinlik seçerken hangi noktalara dikkat etmelidir?

Sadeliğin Zarafetinden Yararlanın

Abartılı detaylara sahip, kabarık, işlemeli gelinlikler sizin önünüze geçebilir. Abartıdan uzak durmak minyon gelinler için ideal olur. Eğer işlemelerin olduğu bir gelinlik tasarımı istiyorsanız bu işlemelerin alt vücudunuzdan ziyade üst vücudunuzda olmasını tercih edebilirsiniz. Bunun sebebi alt vücudunuzda, özellikle etek uçlarında yer alan işlemelerin sizi olduğunuzdan daha da kısa gösterme ihtimalidir. Üst vücudunuzu öne çıkarmak daha uzun görünmenize de yardımcı olabilir. Straplez ya da ince askılı bir gelinlik modeli seçmek üst vücudunuzu ön çıkarmanızı sağlar. Boynunuzun ve omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkartan gelinlik modelleri seçenekler listenizde yer almalı.

A Kesim Gelinliklerin Zarafetini Yakalayın

Mini gelinlik modelleri minyon gelinler adına pek ideal olmayabilir. Belinize sımsıkı oturan, A kesim kuyruklu bir gelinlik modeli sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterebilir. Kilolu veya zayıf olan minyon kadınlar için A kesim gelinlikler, doğru vücut orantısı yakalandığı takdirde harika bir seçim olur. Bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayan gelinlik modelleri minyon gelinlerin kurtarıcısı haline gelir. Dar kesim balık gelinlikler vücut proporsiyonunuzu daha muntazam gösterirken boyunuzun da uzun gözükmesini sağlar. Şifon ve tül ahengini yansıtan Helenistik tarz A kesim gelinlikler ise tam size göre! Hem sade hem de şık olmak isteyenlerin seçimi olan yüksek bel açılımlı gelinlik modelleri, minyon gelinlerin arzu ettikleri görünüme kavuşmalarını sağlar.

OKU  Uyku Kalitesini Destekleyen Yorgan Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri ile Peri Masalına İlk Adım

Yüksek belli ve belinizin inceliğini ortaya çıkaran prenses gelinlik modelleri minyon gelinlerin tarzlarını yansıtmalarını sağlar. Helenistik çizgilerle daha eşsiz tasarıma kavuşan prenses kesim gelinliklerin çok fazla kabarık olması tercihiniz olmamalı. Daha sade ve nokta atışı detaylara sahip gelinlik modelleri oldukça hoş görünmenize aracı olur. Armut vücut tipine sahip minyon gelinlerinde rahatlıkla tercih edebileceği prenses gelinlik modellerinde dikkat etmeniz gereken nokta eteğin uçlarında dantel bordür gibi detayların olmamasıdır. Alt vücutta olan bu detaylar minyon gelinleri olduğundan daha kısa gösterebilir. Onun yerine ışıltılı bir kumaştan veya sade detaylardan oluşan uzun bir etek seçmek daha mantıklı olur. Abartılı motiflerin yer aldığı şaşalı gelinlik modelleri olduğunuzdan daha iri ve kısa görünmenize yol açabilir. Elbette ki en iyi gelinlik içinde kendinizi en rahat hissettiğiniz gelinliktir. Vücut tipinize, ölçülerinize ve boyunuza göre uygun olan seçenekler arasında kendinizi en özgür hissettiğiniz modeli tercih etmelisiniz. Kendi vücut ölçülerinize özel bir gelinlik bulmanın temel yolu ise özel dikim gelinlik modelleridir. Alisse nuerA’nın sizin için hazırlayacağı özel dikim gelinlik ile yıldız gibi parlayabilir veya koleksiyonda yer alan en güzel gelinlikler arasından beğendiğinizi seçerek peri masalınıza ilk adımınızı atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021