Mavioje

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

3.743
Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarıyla ilgili toplumda çok merak edilen soru vardır. Bunlardan biri de kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Sorusudur. Ne yazık ki toplumda bu konular ayıp olarak nitelendirildiği için kızlık zarıyla ilgili bilgilerde ya yanlış ya da yetersiz oluyor. Mavioje.com sitesi olarak başlıkta da yazdığımız sorunun cevabını uzmanlarında yardımıyla cevaplıyoruz.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Geniş bir kitle tarafından merak edilen bu sorunun cevabı aslında kızlık zararının yapısında saklıdır. Bunun için kızlık zararının yapısı ve özellikleri hakkında bilgiler verelim ki, bunu iyi bir şekilde öğrenin.

Kızlık Zarının Yapısı

Kızlık zararının kapalı bir doku parçası olduğu sanılıyor ancak bu durum tam olarak böyle değildir. Kızlık zarı dediğimiz dokunun ortasında bir yada birden fazla delikçikler bulunmaktadır. Bu delikçikler adet kanının dışarı atılmasına yardımcı olur.

Bazı kadınlarda kızlık zarında bu delikçikler bulunmamaktadır, tabii bu durumda da adet görememe ve kanın içerisinde birikmesinden dolayı cinsel sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durum nadir olarak görülmektedir ve doktorlar tarafından cerrahi bir müdahale ile tedavi edilmektedir.

Kızlık zarının yapısı oldukça esnektir ve vajinanın 1-2 cm içinde yer almaktadır. Bazı kadınların hymen dediğimiz bu dokusu daha esnek olabilmekte, bazılarının kızlık zarı da bölmeli ve açık yapılı olabilir. Bölmeli ve açık yapılı dokuya sahip olan kadınlar cinsel ilişki sırasında ağrı çekip, zorluk yaşayabilir. Kızlı zarıyla ile ilgili bilinen her şey doğru değildir.

OKU  Tırnak Yemek Nasıl Bırakılır?

Kızlık Zarı Bozulmadan hamile Kalınır mı?: Kızlı zarı bozulmadan hamilelik mümkündür. Kızlık zarının yapısını anlatırken hymen kısmının delikçiklerden oluştuğunu bu delikçiklerinde adet kanını dışarı attığını söylemiştik. İşte adet kanını dışarı atabilen hyme ilişki sırasında spermi de içine alabilir. Vajina içerisine giren penis kızlık zarına zarar vermeden sperm bıraktığı zaman bu spermler kadının kızlık zarından geçebilir. Yani bu durumda da kızlık zarını bozmadan hamile de kalınır. 

Kızlık zarının bozulmadan hamile kalınabilecek durumlar;

 • Vajina kayganlığının yeterli seviyede olması
 • Vajinanın girişine boşalmak
 • Kızlık zarının esnek olması
 • Kızlı zarının olmaması
 • Kızlık zarından bulunan delikçiklerin geniş olması
 • Bazı kızlı zarlarının penis girişine izin vermemesi

Nadir durumlardan biri de bazen kadınların doğuştan kızlık zarı olmayabilir yada kalıntı şeklinde bulunabilir. Tabii böyle bir durum olduğunda kızlık zarının bozulması yada yırtılmasından söz edemeyiz. İşte bu kadınlar kızlık zarları bozulmasa bile, kolaylıkla hamile kalabilir.

Hamile kalmak için erkekten çıkan spermlerin kadın vajinasından içeri geçmesi ve kadın üreme hücresiyle birleşip rahime tutunması yeterlidir. Hamile kalınması için kızlık zarının bozulmasına gerek yoktur. Öte yandan bazı kadınların kızlık zarlarının yapısı çok esnek olmaktadır ve ilk cinsel ilişkide bozulmamaktadır. Nadir de olsa, bazı kadınların kızlık zarları doğum sırasında bozulmaktadır. Bundan dolayı kızlık zarım bozulmadı ben hamile kalamam demeyin. Hamilelik belirtileri ortaya çıkarsa mutlaka doktora gidiniz.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusunun cevabını öğrendiniz. Şimdi de okuyucularımız tarafından bu konuyla ilgili gelen soruları cevaplayalım.

Soru & Cevap

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalma oranı kaçtır?

Bu soruya kesin cevaplar veremeyiz. İlişki sırasında erkeğin kadının vajinasına boşalması gibi durumlar gerçekleştiyse kadının hamile kalma ihtimali vardır. Ancak bu kadından kadına göre değişen bir durumdur. İlişki sonrası hamilelik belirtileri yaşarsanız mutlaka doktora gidiniz.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınırsa nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının bozulmaması sonucunda hamilelik kızlık zarının muayenesi ve kanda yapılacak gebelik testiyle anlaşılır. Yapılan kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının bozulmadığı görüldüyse ve kanda yapılan hamilelik testinde beta HCG değerinin yüksek çıkması sonucu hamile olduğu kesin olarak anlaşılır.

Sürtünme ile hamile kalınır mı?

Sürtünme yoluyla yaşanan ilişkilerde hamilelik riski çok azdır. Ancak ilişki sırasında kadının vajina girişine erkek boşaldıysa, kadının hamile kalma ihtimali vardır. Ancak böyle bir durum gerçekleşmediyse hamilelik durumundan bahsetmek yanlış olur.

Zevk suyundan hamile kalınır mı?

İlişki sırasında erkeğin penisinde ortaya çıkan halk arasındaki adıyla zevk suyu az da olsa içerisinde sperm bulundurmaktadır. Bu yüzden düşük ihtimalde olsa kadın hamile kalabilir. Bunun engellemenin en iyi yolu erkeğin prezervatif kullanmasıdır.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Kadriye dedi ki:

  Merhabalar bende 25 günlük evliyim ama kızlık zarım yönetilmiyor vajinal bölgem panis girişimine izin vermiyor çok acı çekiyorum yinede olmuyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun?

  1. Leyla dedi ki:

   22 eylül de nişanlımla surtunme yaptık yarim saat boyunca devam ettik ikimizdende zevk suyu akıyordu 20 eylül de adet banyosu yapmıştım ve hala adet olmadı sebebi nedir yada hamile miyim

 2. Kadriye dedi ki:

  25 günlük evliyim kizligim bozulmuyor penis vajinama girmiyor canım ama çok acıyor ne yapmam lazım ???

 3. Esra güler dedi ki:

  Merhaba sevgilim eline bosaldi ve sildi bezle sildikten bana masturbasyon yapti vajinamin dudaklarina hamile kalirmiyim boyle bi ihtimal varmi

 4. Gulcan dedi ki:

  Sevgilimle kiyafetlerimiz warken sürtnduk ve bosaldi spermler onun kiyafetinden ve benden gecip vajinaya ulasabilirmi iliskiden 4 gun sonra adet oldum ama gunumden once oldum sizce risk warmidir bi sonraki sorumda şu ki ele bulasan sperm silinirse ek tekrar vajinayla temas ederse gebelik olusurmu

  1. Ebru Aker dedi ki:

   Kıyafetten sperm geçme ihtimali yoktur, adet olma sürecinin bu durumla bir alakası yok normal bir süreç silinen sperm vajinaya bulaşmaz korkulacak bir durum yoktur.

 5. Ali dedi ki:

  Nişanlımla arka kısma sürtünme yaptık
  Boşaldım ve ertesi gün baş dönmesi akıntı vs gibi durumlar oldu bu belirtiler kesin hamilelik belirtisimidir

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021