Mavioje

Keratin Saç Düzleştirme Tedavisi

Keratin Saç Düzleştirme Tedavisi

Düzensiz ve hoş olmayan saçlarla mı mücadele ediyorsunuz? Saçı düzleştirmek için saatlerinizi mi harcıyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise, tüm saç problemlerini gideren biz çözüm var bunun adı da keratin saç düzleştirme tedavisi’dir. Bu harika saç düzleştirme sayesinde kıvırcık, kuru ve kaba saçlara düz bir görünüm kazandırabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey iyi bir güvenilir kuaför salonu ve artık hazırsınız. Size her zaman hayalini kurduğunuz saçları kazanabileceğinizi sağlayan bu saç bakımı hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Keratin Nedir?

Keratin saçınızın %90’ınını oluşturan bir proteindir. Saçınızı hasardan koruyan önemli bir yapısal proteindir. Keratinde bulunan amino asitler, saçınıza gereken gücü ve esnekliği veren kükürtler sağlar. Saçınızdan keratinler azaldığı zaman saçınız kurur ve kıvırcıklaşmaya başlar. Kir ve kirlilik ve sağlıksız bir yaşam tarzı nedeniyle saçınızdaki keratin tükenir. Bu durumda keratin saç düzleştirme tedavisi gerekir.

Keratin Saç Düzleştirme Tedavisi Nasıl yapılır?

Keratin saç düzleştirme, saç tipinize, uzunluğuna, gözenekliliğinize ve kalınlığına bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında sürebilir.

Tedaviye başlamadan önce kuaför, kir ve kalıntıları gidermek için saç temizleyici şampuanlar ile güzelce temizler. Saçlarınız temiz ve yeni durulandığında bölümlere ayrılır. Sonrasında kuaför bölümlere ayırdığı saçınıza keratin çözeltisi uygular ve birkaç saat bekletir. En sonunda keratin uygulanan saçlar yassı demirlerle sabitlenir. Yapılan bu keratin bakımı saçın direncini koruyarak parlak, ipeksi, gençleşmiş ve sağlıklı saçlar sağlar.

Ama sadece bu etkileri yok aynı zamanda keratin saç düzleştirme size hayallerinizdeki saçlara kavuşmanız için birçok avantaj sunar. Bu faydaları öğrenmek için okumaya devam edin.

Keratin Saç Düzleştirme Tedavisinin Faydaları

 • Saçınızın fönleme süresini %50 kısaltır.
 • Artık saçınızı yıkamanıza gerek kalmayacak ve gün boyunca parlak ve buklesiz saçlar
 • Hasar görmüş saçları düzeltir ve hacimli bir görünüm sağlar.
 • Saçlarınız artık kolaylıkla şekil alabilir.
 • Cilt tahrişi yada saç dökülmesi gibi yan etkileri yoktur.
 • Kabarmayan, parlak saçlar sağlar.
 • Boyalı saçlara inanılmaz bir parlaklık katar.
 • Saçınızı güçlendirir.

Keratin saç düzleştirme tüm saç problemlerinizi çözebilir. Ancak saçınızı tedavi etmeden önce, güvenli ve etkili sonuçlar almak istiyorsanız bazı kurallara uymalısınız.

Tedavi Öncesi Kılavuz

 • Önce iyi bir araştırma yapın ve saç tipinize ve dokunuza uygun bir karetain tedavisi alın.
 • Saçlarınıza keratin tedavisi uygulatmadan bir hafta önce güzelce düzenli olarak her gün nemlendirin. Bu uygulama tedavi sırasında oluşabilecek hasarı önler.
 • Tedaviden iki gün önce ağır şampuanlar veya yağlar kullanmaktan kaçının.
 • Almanız gereken diğer önlemleri öğrenmek için size en yakın kuaför salonundan ön bilgi alınız.

Artık tedavi öncesi önlemlerinin tamamını biliyorsunuz, Keratin saç düzleştirme tedavisi sık sık Brezilya saç düzleştirme tedavisi ile karıştırılır. Aşağıda bu iki düzleştirmenin farklılıklarını yazdık.

Brezilya Keratin Saç Düzleştirici Vs. Keratin Saç Düzleştirme

Brezilya saç düzleştirme tedavisi aynı zamanda Brazilian Blowout, Brazilian Keratin Treatment, BKT ve Keratin Cure olarak da bilinir. Keratin saç düzleştirme tedavisi ile Brezilya saç düzleştirme arasında fazla bir fark olmamasına rağmen, keratin tedavisi daha uzun sürer.

Brezilya Keratin Saç Düzleştirici keratin saç düzleştirme işlemiyle hemen hemen aynı bileşenler ve uygulama işlemi kullanılarak yapılan yarı kalıcı bir yöntemdir. Her iki tedavi de formaldehit kullanır, bu nedenle tedaviye geçmeden önce kuaförünüze kullanacağı malzemelerin kalitesini ve markasını sormanızı tavsiye ederiz.

Brezilya saç düzleştirme tedavisinde rol alan kimyasallar, saçınızın doğal yapısını keratin tedavisi kadar ortadan kaldırmaz. Brezilya’nın saç düzleştirme ile yapılan kimyasal çözelti aynı gün durulandığı için sonuçlar hemen ortaya çıkıyor. Öte yandan, keratin saç düzleştirme tedavisinin etkili olması için 72 saat beklemeniz gerekmektedir.

Keratin tedavisi, saçınızdaki bağları kalıcı olarak değiştirerek saçınızı derinleştirir ve düzeltir. Brezilya saç düzleştirme büyük ölçüde kabarıklığı gidermeye ve buklelerinizi düzeltmeye yardımcı olmaktadır, Bu etki yaklaşık  3 aya kadar sürer.

Ancak, Brezilya saç düzleştirme ve keratin saç düzleştirme tedavisi dışında farklı keratin tedavi seçenekleri de mevcuttur. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı türde keratin tedavileri vardır. Onları da okuyabilirsiniz.

Keratin Saç Düzleştirme Türleri

Cezanne

Bu, saçınızın yapısını kimyasal olarak değiştirmeyen hafif bir keratin tedavi şeklidir. Keratin saç düzleştirme tedavisindeki kadar formaldehit kullanmaz ve saç kütikülünüzdeki disülfit bağlarını kırmadan saçlarınızı pürüzsüzleştirir. Düzleştirilmesi gereken dalgalı ve kıvırcık saçlar için idealdir. Bu işlem boyanmış saçlar için oldukça doğaldır ve özellikle sarı saçlar için mükemmeldir. Etkileri 5 ila 6 ay sürer.

Süreç

Kuaför, saçınızı solüsyonla kaplamadan önce bölümlere ayırır. Saçınız daha sonra plastik bir örtü ile sarılır ve 40 dakika bekletilir. Daha sonra saçlarınız durulanır, fönle kurutulur ve saçlarınız düz ütülenir. Bu çözelti durulamadan önce bir veya iki gün kalabilir.

Sonuç

İnanılmaz derecede parlak ve kıvrımsız saçlar verir.

Trissola Solo

Trissola Solo tedavileri, saçın doğal yapısını kalıcı olarak değiştirmeden saçınızı yumuşatır. Bu formül formaldehit içermez. Temelde kuru ve cansız saçlara parlaklık kazandırmaya yöneliktir. Uygulaması kolaydır ve kalın, kıvırcık saçlar için idealdir. Yumuşak, parlak, dalgalı veya şık saç isteyen herkes bu tedaviyi tercih edebilir. Saç tipinize bağlı olarak etkileri 3-4 ay sürer.

Süreç

Kuaför saçınızı solüsyonla bölümler halinde kaplar ve plastik bir örtüyle sarar. Uygulanan çözelti 45 dakika sonra yıkanır. Saçınız daha sonra fön ile kurutulur ve ütülenir.

Sonuç

Dalgalı saçları yatıştırır ve size parlak ve kıvrımsız saçlar verir.

Goldwell Kerasilk

Bu tedavi zaman alıcıdır, ancak sonuçları kesinlikle çok etkilidir. Kabarmayı tamamen ortadan kaldırır ve kuru ve zarar görmüş saçları rahatlatır. Bu zararlı olmayan saç bakımı tüm saç tipleri için, özellikle kalın, kaba ve kabarmaya eğilimli dalgalı saçlar için idealdir. Etkileri 5 aya kadar  sürer ve sizlere pürüzsüz ve yönetilebilir saçlar sağlar.

Süreç
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra, yumuşatma çözeltisi saçınızın küçük bölümlerine uygulanır. 15 dakika sonra, saçlarınız fön ile kurutulur ve ütülenir. Saçınız daha sonra şampuanlanır, kurutulur ve bir kez daha düzleştirilir. Tüm işlemin tamamlanması yaklaşık 3 saat sürer.

Sonuç
Saçınız hacimli, kalın bukleleri olan düz saçlara dönüşür.

Keratin tedavisi, düz ve kolay yönetilebilir düz saçlara çabucak ulaşmanın en kolay yoludur. Ancak, uzun ömürlü sonuçlar alabilmek için tedaviden sonra bazı önlemler almanız gerekir. Aşağıda alacağınız tedavi sonrası önlemleri yazdık.

Tedavi Sonrası Yapılacaklar

Eğer daha önce saç düzleştirme işlemi yatırdıysanız saçınızı 3 gün boyunca yıkamayınız.  Bununla birlikte, bazı markalar tedavinin iyi bir sonuç vermesi için tedavi sonrası bakım gerektirir. İşte size en iyi sonuçları elde etmek için keratin işleminin iyi sonuçlar vermesi için gerekli önlemler:

 1. Saçınızı işlemden sonra en az üç gün boyunca yıkamayın.
 2. Saçınızı ıslatmamak için iyi bir kuru şampuan kullanın.
 3. Saçınızı birbirine bağlamayın veya 48 saat boyunca kulağınızın arkasına sokmayın, çünkü saçınız düz bir şekilde görünmeyebilir.
 4. Yeni işlem görmüş saçlarınızdaki disülfit bağlarını bozabileceğinden, ısı şekillendirici ürünler kullanmaktan kaçının.
 5. Sülfat içermeyen bir şampuan kullanın. Bu, tedavinin ömrünü uzatacaktır.

Şimdi en önemli soru geliyor – bir keratin saç düzleştirme tedavisinin fiyatı nedir? Öğrenmek için okumaya devam!

Keratin Saç Düzleştirme Fiyatı

Bir keratin tedavisinin fiyatı, salona ve tedavide kullanılan ürünlere bağlıdır. Fiyat aralığı genellikle 150 ile 600 lira arasındadır. Ayrıca 60 liraya mal olan evde keratin kitleri de var. Saçınızın uzunluğu, tedavinin süresi ve marka gibi birçok faktör fiyatı etkileyebilir.

Öyleyse, soru hala devam ediyor – keratin saç düzleştirme zararları var mı? Bunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Keratin Saç Düzleştirme Zararları

Keratin tedavisi ile ilgili olası riskler var mı? Oldukça tartışmalı. Bazıları sonuçların riskli olduğunu, diğerleri ise yüksek kimyasal içeriği nedeniyle işlemi tekrar yapmaktan kaçındığını söylüyor. Ancak, dikkat etmeniz gereken birkaç yan etki var.

 1. Yassı demir tarafından üretilen aşırı ısı miktarı saç tırnak etlerine zarar verebilir.
 2. Renkli saçlara sahipseniz, zaman içinde saçınızın renk değiştirme olasılığı vardır.
 3. Bazı keratin tedavileri formaldehit içermez, bu da her zaman doğru olmayabilir. Bu nedenle saç tipiniz için ne kadar formaldehitin güvenli olduğunu bulmak için bir uzman görüşü alın.

Kalıcı saç düzleştirme sağlar mı?

Keratin saç düzleştirme tedavisi kalıcı değildir, ancak düzenli bir şekilde yapıldığı zaman kalıcılık sağlayabilir. Sürekli saçlarınıza bakarsanız ve kaliteli kremler ve şampuanlar kullanırsanız saçlarınızdaki keratin proteinleri tükenmez, böylelikle keratine sürekli ihtiyaç duymazsınız.

Keratin saç düzleştirme yorum, kullananlar ne diyor?

Kadın forum ve blog sitelerinde yapılan yorumlar esas alınmıştır. Bu yorumları tek tek alıntı bir biçimde ekledik.

2 yıldır keratin saç bakımını kendim yapıyorum oldukça memnunum, saçlarım pırıl pırıl ve yumuşak oldu. Saç yıpratan bir işlem değildir. Sülfatlı şampuan sakın kullanmayın yapılan saçı bozar.


Ben çok araştırdım ve en güvendiğim marka natura keratini oldu. Hem kaliteli hemde fiyatı da oldukça makul.


Bazı yerlerde keratin saçı yakıyor mu denmiş ancak keratin saçı yakmaz. Kuaför doğru bir şekilde yaparsa, çok güzel sonuçlar ortaya çıkabilir.

Keratin saç düzleştirme hakkında bilgi sahibi oldunuz, artık brezilya fönünden ayrılan yönlerini faydalarını, önlemlerini ve zararlarını biliyorsunuz.

Saçınızı düz yapmaya hazır mısın? O zaman ne bekliyorsun? Kendinize keratin saç düzleştirme
uygulayın ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ebru dedi ki:

  ben düzleştirmek için liquid keratinin ürünlerini kullanıyorum o kadar memnunum ki kuaföre gitmeme gerek kalmadı doğal içerikli ürünleri olduğu için de saçlarımı yıpratmadan düzleştirdi artık düzleştirici kullanmıyorum çok çok memnunum

 2. aysel dedi ki:

  arkadaşımın tavsiyesiyle liquid keratinin ürünlerini kullanmaya başladım hem doğal içerikli olması hem de saçımı yumuşatmasıyla favorim oldu

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021