Mavioje

Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

469
Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

Kalıcı oje nasıl çıkar merak edenler buraya! Hem makyaj hem de tırnak bakımında uzun süre kalıcılık sağlayan ürünler son dönemde büyük ilgi görüyor. Uçları soyulan, matlaşan ve yastık izi çıkan ojelerden bizi kurtaran kalıcı ojeler ise silme vakti geldiğinde epey uğraştırabiliyor. Jel, kalıcı ya da akrilik gibi çeşitleri bulunan bu tür ojeler, ortalama 2-3 hafta gibi uzun bir süre boyunca göz alıcı görüntüsünü koruyabiliyor. Kalıcı ojelerinizi sık sık silmeniz gerekmediği için de silme aşaması, uygulamanın sağladığı avantajların yanında yalnızca küçük bir dezavantaj olarak görülüyor. Bu uygulama sonrasında 2-3 haftalık bir sürede tırnaklarınız uzamaya başlıyor ve tırnak diplerinde boşluklar ortaya çıkıyor. Bu boşlukları, ojelerinin silinme vaktinin geldiğine dair bir uyarı olarak kabul edebilirsiniz. Eğer ojelerinizi sildirmek için bir tırnak bakım salonuna gitmek istemiyorsanız sizin için evde uygulayabileceğiniz kolay bir yöntemimiz var. Adımları takip ederek siz de tırnaklarınıza zarar vermeden kalıcı ojelerinizi çıkarabilirsiniz. İşte bilmeniz gerekenler;

Malzemeler

Kalıcı ojelerinizi çıkarmak için evinizde bulunan kişisel bakım ürünleri ve makyaj aksesuarlarından yardım almanız gerekiyor. Pamuk ve asetona ek olarak evinizde kolayca bulabileceğiniz ürünlerden oluşan kısa malzeme listesi ise şu şekilde;

  • Pamuk
  • Aseton
  • Törpü
  • Alüminyum folyo
  • Nemlendirici

Adım 1: Törpüleme

Uzun süre kalıcı olması için tasarlanan ve kurutma aşamasında da zaman zaman UV teknolojisiyle güçlendirilen ojeleri kolayca çıkarmak istiyorsanız ilk adımda törpülemeniz gerekiyor. Böylece hem ojenin bütünlüğünü bozarak asetonun tırnağınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilir hem de çıkarılması gereken oje miktarını azaltabilirsiniz. Kalıcı oje nasıl çıkar diye düşünüyorsanız atlamamanız gereken adımlardan biri kesinlikle törpüleme aşaması. İlk adımda dikkat etmeniz gereken nokta ise ojeyi törpülerken tırnaklarınıza zarar vermemek. Yavaş ve kontrollü bir şekilde törpüleme işlemini gerçekleştirerek tırnaklarınızı bir sonraki adıma hazırlayabilirsiniz.

OKU  Dünyada En Çok Bilinen Masajlar

Adım 2: Aseton ve Pamuk

Sıra, kalıcı ojeyi nasıl çıkarabilirim deyince elinizin ilk gittiği malzemelere geldi. Evet, ikinci aşamada pamuk ve asetondan faydalanmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken klasik kullanımın biraz dışında bir uygulama yapmalısınız. Eğer tek parça, paket halinde satılan pamuklardan kullanacaksanız önce parçalara ayırmalısınız. Bu noktada her bir parmağınız için küçük bir parça pamuk koparmanız yeterli. Dilerseniz kolaylık sağlaması için yuvarlak makyaj temizleme pamuklarından da faydalanabilirsiniz. Daha sonra bu pamuklara aseton döküp tırnaklarınızı tamamen örtecek şekilde parmak uçlarınıza yerleştirebilirsiniz.

Adım 3: Alüminyum Folyo

Bu uygulamanın sırrı alüminyum folyoda gizli diyebiliriz. Bir önceki adımda tüm tırnaklarınızı asetonlu pamuklarla örtmüştünüz. Şimdi de sıra her parmağınızı folyo ile kaplamaya geldi. Tüm parmak ucunu kapatacak şekilde alüminyum folyoyu sararak asetonlu pamukları burada hapsetmelisiniz. Böylece uçucu yapıdaki asetonun daha uzun süre tırnaklarınızın üzerinde kalmasını sağlayabilir ve ojelerinizi kolayca çıkarabilirsiniz. Yalnızca folyo yardımı ve ekstra bekleme süresiyle kalıcı oje neyle çıkarılır sorusuna kolayca yanıt bulabilmeniz mümkün. Bu şekilde 25-30 dakika bekledikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

Adım 4: Tekrar Törpü

Tırnaklarınızın etrafındaki alüminyum folyoyu çıkardığınızda ojelerin nerdeyse tamamen kabardığını göreceksiniz. Kabaran ve dökülen ojeleri kolayca temizledikten sonra birkaç inatçı bölgeyle karşılaşmanız olası. Bu bölgeleri ise nazikçe törpüleyerek kalıcı ojenin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aseton sonrası tırnaklarınız hassaslaşabileceği için yine kontrollü törpüleme yapmanız önemli. Bu son adımla birlikte kalıcı ojeyi nasıl çıkarırım derdinden kolayca kurtulabilirsiniz. Artık siz de ortalama 30 dakikanızı ayırarak kalıcı ojelerinizi evinizde çıkarabilirsiniz.

Adım 5: Nemlendirme ve Tırnak Bakımı

İşlerinizi bir hayli kolaylaştıracak olan bu uygulama sayesinde tırnaklarınıza sert işlemler gerçekleştirmeden ojelerinizi çıkarabilmeniz mümkün. Fakat uzun süre asetona maruz kalan tırnaklarınız nem kaybına uğrayacağı için sonrasında mutlaka bakımlarınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Böylece kırılmaların ve oluşabilecek herhangi bir tırnak hasarının önüne geçebilirsiniz. İsterseniz kalıcı oje nasıl çıkıyor öğrendikten sonra bakım aşamasına da kısaca göz atalım.

OKU  Dünyada En Çok Bilinen Masajlar

Tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesini istiyor ve kolayca kırılmalarını engellemek istiyorsanız tırnak bakımında belli adımları uygulamalısınız. Bunun için işe öncelikle tırnaklarınızı törpülemekle başlayabilirsiniz. Sonrasında tırnak etlerinizi kesmek yerine geri ittirmelisiniz Böylece hem ojenizin daha kusursuz görünmesini sağlayabilir hem de sağlamlığını koruyabilirsiniz. Kontrolsüz yapılan bakımlarda, tırnak etlerinin kesilen bölümleri enfeksiyona açık hale gelebiliyor. Bu durumdan kaçınmak ve son derece temiz görünen tırnaklara sahip olmak için tırnak eti ittirme aparatı yeterli. Bu işlemden sonra zaman zaman peeling uygulaması da yapabilirsiniz. Tırnak çevrenize uygulayacağınız peeling sayesinde kenarlardaki ölü derilerden kurtulabilmeniz mümkün. Son adımda ise tırnak etini besleyen yağ çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Ellerinizi yumuşatmak ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için de nemlendiriciyi unutmayın. Siz de bu tür bir el ve tırnak bakımı ile daima göz alıcı görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021