Mavioje

Hamileyken Adet Olunur Mu?

2.480
Hamileyken Adet Olunur Mu?

Kadınların sıklıkla araştırdığı konulardan biri olan hamileyken adet olunur mu? Sorusuna detaylı cevaplar vereceğiz. Anne adayları hamilelik dönemlerinde kanama durumlarından çok korkmaktadırlar, bundan dolayı herhangi bir kanama durumunda mutlaka doktora gitmelisiniz. Ancak hamileyken adet olunduğundan yapılması gerekenleri detaylı bir biçimde açıklayalım.

Lütfen hamilelik durumlarında oluşabilecek çok hassas bir durumda mutlaka doktorunuza gidiniz. Böyle bir durumu görmezden gelmeyiniz.

Hamileyken Adet Olunur Mu?

Her hamile kadın gebelik durumunda adet olmayabilir. Her kadına göre değişebilen bir durum olduğu için her kadın hamileyken adet olur diyemeyiz. Anne adayları hamilelik dönemlerinde yumurtlama durumu içerisine girmezler bundan dolayı da adet kanaması geçirmezler.

Fakat bazı kadınlar hamileyken bile yumurtlamaya devam ederler bu kadınlarda adet kanaması devam etmektedir. Ancak hamilelik yaşanan kanamaların birçok sebebi olabilir, işte bu durumda her kanamayı adet kanaması olarak değerlendirmek yanlış bir davranış olur, yaşanabilecek kanamalarda hemen doktorunuza girmelisiniz.

Ancak hamilelik döneminde adet kanamasını genelleyecek olursak, kadınlar bu dönemlerde 1 yada 2 kez adet kanaması geçirebilirler. Adet kanamalarının olduğu dönemde kadınlar hamile olduğunu anlamazlar. Hamileliliğinin ilk 2 ayında adet görmeye başlayan kadınlar hamile olduklarını ancak hamileliğin 3. aylarında öğrenebiliyorlar. Hatta bazı durumlarda kadınlar hamile olduğunu sonraki aylarda da öğrenebilmektedirler.

Hamileyken adet olunur mu? Sorusuna karşı cevaplar verdik. Halk arasında bu duruma üstüne görme yada üste görme adı verilmektedir.  Bu kanama türü normal kanamadan farklı olup, adet kanaması gibi değildir.

Hamileyken Adet Olunur Mu Belirtileri Nelerdir?

  • Hamilelik dönemlerinin ilk aylarında bebeğin anne karnına yerleşmesi sırasında düzensiz kanamalar meydana gelebilir. Bu kanamalar hamilelik dönemlerinde meydana gelir ve çok kısa sürer.
  • Hamileyken oluşan üstüne görme kanaması farklı renge ve kıvama sahiptir. Normal adet kanamasından kolaylıkla ayırt edilebilir.
  • Normal adet kanamasından farklı renge ve kıvama ait bir düzensiz kanama görüyorsanız ve öncesinde de, bir cinsel ilişki yaşadıysanız mutlaka hamilelik testi yaptırmalısınız. (Bunun için kadın doğum uzmanına danışmalısınız.)
OKU  Su Orucu Nedir? Yararları ve Faydaları

Hamileliğin ilk ayında adet görülür mü?

Bu soruya net cevaplar veremeyiz. hamileliğin ilk ayında bazı kadınlarda adet kanaması görülebilir ancak bazı kadınlar da adet kanaması görülmeyebilir. Hamileliğin ilk aylarında oluşacak adet kanamasından korkmayınız bu normla durumdur. Hatta bazı durumlarda üstüne görme dediğimiz düzenli kanamalarda meydana çıkabilir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021