Mavioje

Estetik Görünümü Öne Çıkan Yemek Masası Modelleri

223
Estetik Görünümü Öne Çıkan Yemek Masası Modelleri

Yemek masası dekorasyonu tamamlayan mobilyaların başında gelir, daha çok mutfak ve salonlarda tercih edilir. Hatta, estetik görünümü hakkında ip ucu veren masa tasarımları, dekorasyonunuzun önemli bir unsuru haline gelebilir. Tasarım çizgileri ile işlevselliğini birleştiren yemek masası modelleri konforlu alanlar oluşturmanızı da destekler. Boş alanları pratik bir şekilde kullanan benzeriz modelleri keşfetmek istiyorsanız alternatifleri gözden geçirebilirsiniz.

Yemek Masası Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Edilebilir?

Eve yemek masası seçerken mekanın büyüklüğü, iç dizaynı, ev sahibinin ihtiyaçları ve stili önceliklidir. Evinizde stilinize göre yemek masasının şekline, malzemesine, rengine ya da modeline karar verebilirsiniz. Diğer bir yandan, yemek masası tercihinde kullanacak kişi sayısı önemlidir. Geniş bir aileniz varsa ya da sık misafir ağırlıyorsanız 8 kişilik yemek masası sizin için uygun olabilir. Eğer, minimal alanları değerlendirme fikriniz varsa ya da ailenizle keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız 6 kişilik yemek masası modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, konumlanacak yerin metrekaresi azsa gerek alan tasarrufu sağlamak gerekse ihtiyaca cevap vermek adına açılır yemek masası sizin favori tercihiniz olabilir. Seçimlerinizi yönlendirecek diğer önemli bir unsur tasarımın malzemesidir. Doğal ahşap görünümü ile her mekana uyum sağlayan modeller, klasik modeli yansıtan mermer modeller ve elegan tarza yakın metal-ahşap kombin modeller dikkat çeker. Uzun ömürlü ve dayanıklı tasarımlar ilginizi seçiyorsa ceviz ya da masif ağacını da seçebilirsiniz. Malzemeyi bütünleyen kriter ise renk tonlamasıdır. Vizon ve ceviz rengin uyumu ortama modern bir hava katar. Ayrıca ahşap görünümlü malzemenin bronz metal ayaklarla bütünleşmesi klasik ve ağır bir görünümü oluşturur. Dinamik ve sade bir profil çizmek için mint yeşili gibi sıcak renkler ile açık ceviz ağacının uyumu salonunuza kimlik kazandırabilir.

OKU  Dikkat Çeken Bir CV İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yemek Masasında Tamamlayıcı Çizgiler Nelerdir?

Misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayacağınız yemek masanızın hoş bir izlenim bırakmasını isteyebilirsiniz. Salon yemek masası seçeneklerinin yeni trendlerinde antrasit, parlak görünüm ve metal uyumu yer alır. Bununla birlikte, renk ve malzeme arasındaki ahengi yansıtan masanın duruşudur. Benzersiz ayak tasarımları ve lake üzerinde cam tabla dizaynı özel bir estetik tarzı yansıtır. Cam tablanın örtüsüz kullanımı konforu da ön plana alırken yemek sonrası silinebilir özellik kazandırır. Beyaz rengin ferah görünümü desteklemesiyle beraber siyah şeritler eklenerek tüketici eğilimini değiştirebilir. Böylece, farklı seri modeller sizin için alternatiflerle seçenek sunabilir. İlham veren tasarımlarda mermer yüzeyler, damarlı yapıları ile modası geçmeyen çizgileri geliştirir. Mint yeşili-kahve, gri-rose, beyaz-gri gibi renk kombinasyonları stilinizi yansıtmada can alıcı dokunuşlardır. Nötr renklerin öne çıktığı tasarımlar da modern ve yalın görünümü simgeler. Tüm bunlar ışığında; dengeli malzeme ve renk geçişinin dikdörtgen, kare ya da oval modellere uygulanması farklı modelleri meydana getirir.

Yemek Masası Fiyatlarında Belirleyici Etmenler Nelerdir?

Yemek masası üretimini kalite, dayanıklılık, öngörülen ihtiyaçlar ve estetik talepler şekillendirir. Üretim aşamasında tercih edilen malzeme ya da ekstra yapılan kaplama fiyat aralığını arttırabilir. Üst tablanın koruyucu tabakayla entegre olması da yemek masası fiyatları için belirleyici unsur olabilir. Ayrıca, ceviz ağacı gibi doğal malzemeler bütçeyi genişletirken ahşap görünümlü MDF malzemeler bütçe dostu işlev gösterir. Çok yönlü değerlendirildiğinde bütçe ile tercihlerin aynı zeminde ilerlemesi müşteri memnuniyetini sağlar. Bu kapsamda, tek bir ürün almak yerine yemek odası takımları seçilirse masa tasarımları daha uygun fiyata da gelebilir. Siz de tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı gözden geçirerek en ideal mutfak masası modellerini Divanev sitesi üzerinden keşfedebilirsiniz. Geniş alternatifler arasından seçtiğiniz ve beğendiniz modeli Divanev mağazalarını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

OKU  Kreş Çantası Seçerken Dikkat Edilecekler

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mavioje.com Tüm hakları saklıdır. ©2021